Ośrodek Formacji Liturgicznej

 

Ośrodek Formacji Liturgicznej w Zawichoście na terenie Diecezji Sandomierskiej powstał z inicjatywy Księdza Biskupa prof. Wacława J. Świerzawskiego.

Jego prowadzenie powierzone zostało Zgromadzeniu Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego, których charyzmatem jest posługa Chrystusowi obecnemu w Liturgii, zwłaszcza w sakramentach chrześcijańskiej inicjacji.

 

Ośrodek pragnie wyjść naprzeciw potrzebie formacji, głównie formacji liturgicznej.

 

Pragniemy pomagać w spotkaniu z Chrystusem Obecnym w tajemnicach  roku liturgicznego, w sakramentach oraz w spotkaniu ze Słowem Bożym. Stąd nasze pragnienie objaśniania słów i gestów sakramentalnych obrzędów

i wtajemniczania w posługi liturgiczne, szczególnie w posługę zakrystiana. Liturgia sakramentów odsłania bowiem samą istotę życia Kościoła, jego źródło i szczyt: wskazuje na obecność i działanie Chrystusa, który poprzez sakramenty daje siebie Kościołowi.

 

 

W ramach działalności Ośrodka pragniemy towarzyszyć w pogłębianiu osobowej więzi z Bogiem. Ośrodek stwarza warunki do przeżycia wspólnych i indywidualnych rekolekcji, dni skupienia, sesji formacyjnych w klimacie ciszy,

z możliwością uczestniczenia w Eucharystii i Liturgii Godzin, z okazją do spowiedzi i indywidualnych rozmów.

 

Proponujemy:

Sesje
Rekolekcje 

Rekolekcje kapłańskie

Szkołę Zakrystianów

Pobyty indywidualne

 

Stwarzamy także warunki dla grup, które chciałyby z Ośrodka skorzystać

(terminy do ustalenia z sekretariatem Ośrodka).

 

Warunki zakwaterowania:

W naszym Ośrodku posiadamy 44 miejsca noclegowe w 18 pokojach. Do dyspozycji rekolektantów są 3 pokoje

1-osobowe, 8 pokoi 2-osobowych, 6 pokoi 3-osobowych i duża Aula mieszcząca 7 osób. Dla każdego gościa dostępny jest w pokoju egzemplarz Pisma Świętego i Brewiarz.

Pokoje posiadają swoje łazienki z kabiną prysznicową, dostępną pościelą i ręcznikami, dla osób zakwaterowanych w Auli łazienka jest na korytarzu.

Ośrodek posiada własną kaplicę. Do dyspozycji grup jest także czytelnia, kawiarenka, jadalnia i sala wykładowa z tablicą interaktywną i projektorem multimedialnym.