12 lutego 2021

Sakuci Europy w Zawichoście

 W miniony weekend zapukali do naszych drzwi goście. Jak nie przyjąć znużonych wędrowców. Odwiedziły nas dziewczyny z 2. Szczepu Krakowskiego bł. Anieli Salawy - Skautów Europy. Cieszymy się, że mogłyśmy się spotkać i sobie wzajemne posłużyć. Po noclegu w naszym ośrodku skautki w niedzielę rano wyruszyły na zwiedzanie Sandomierza jak im się to udało? Czy są zadowolone? Tak opisały swoją podróż:

 

Czuwaj!

W dniach 6-7 lutego nasz ZZ udał się do Sandomierza. Nocowałyśmy w Zawichoście u Sióstr św. Jadwigi Królowej, które przyjęły nas bardzo miło. Po zjedzeniu obiadu, wykonałyśmy służbę u Sióstr. Wieczorem udałyśmy się na Mszę Świętą w pobliskim kościele. Po Mszy podsumowałyśmy miniony cykl, rozplanowałyśmy kolejny oraz zrobiłyśmy Apel Ewangeliczny.

Rankiem 7 lutego wstałyśmy bardzo wcześnie i pojechałyśmy do Sandomierza. Po śniadaniu, Mszy Świętej w Katedrze i krótkiej rozmowie z mieszkańcami rozpoczęłyśmy zwiedzanie miasta. Naszym przewodnikiem został Pan Tomasz który pokazał nam m.in: kościół św. Jakuba, wąwóz Królowej Jadwigi, dawne kolegium Jezuitów, zamek oraz kościół św. Michała Archanioła i wiele innych wspaniałych miejsc. Pan Tomasz oraz Jego wspaniała rodzina ugościła nas na obiedzie. Po południu zmęczone ale bardzo zadowolone wróciłyśmy do Krakowa.

Maria Andruszko ZZ Pszczoła

 

Oryginalny tekst jest na FB: www.facebook.com/2szczepkrakowski/

Tam też znajdziecie więcej na temat kim są Skauci Europy - z serca polecam. 

 

OŚRODEK  FORMACJI  LITURGICZNEJ

 

 

 

 

 

 

Katechumanat Krakó

Created OFL przy współpracy z  MAGNUM Sandomierz